10 labākās kora dziesmas, kuras praktizēt mājās

Dziedāšana dara jūsu sirdi laimīgu! Tā ir jautra nodarbe, kas dod labu pašsajūtu, un nav nekā līdzīga tam priekam, kas pārņem sirdi, dziedot korī. Neatkarīgi no tā, kāds ir jūsu kordziedāšanas iemesls, mēs varam būt pārliecināti, ka dziedot var pamanīt smaidu jūs sejā, kā arī tas ir palīdzējis satikt jaunus cilvēkus un iegūt jaunus draugus!

Lai jūs būtu lieliska kora daļa, jums nav nepieciešama vislabākā dziedāšanas balss. Mūsu moto ir “ja jums patīk – dariet to!”, Neatkarīgi no tā, vai esat pieredzējis kora dalībnieks vai domājat tikai saņemties un pieteikties, mēs esam sastādījuši 10 mīlēto ārzemju kora dziesmu sarakstu ar dažiem padomiem, kas palīdzēs jums trenēties mājās!

10 pop dziesmas, kuras mums šobrīd patīk

 1. Never Enough
 2. This is the Greatest Show 
 3. River Deep Mountain High
 4. Believer 
 5. Like A Prayer 
 6. Too Good at Goodbyes  
 7. Feel It Still
 8. Faith
 9. Don’t stop Movin’
 10. Shake It Out

Kā praktizēt dziedāšanu mājās

Dziedāšana kopā ir tikai prieks. Tātad, mūsu padoms numur viens ir pārliecināties, ka, pirms sākat, esat labi noskaņots. Nodrošiniet sev ērtības, un izvēlieties dziesmu, kas jums patīk no iepriekšminētajām (vai kādu citu no jūsu iecienītākajām!).

Labākais veids, kā saglabāt dziesmas prātā, ir klausoties ierakstus un sekojot līdzi notīm, kas jums tiks dotas kora sesijā.

Atrodiet savu Tessitūru un iesildīšanos

Jūsu tessitūra ir estētiski pieņemamākais un ērtākais vokālais diapazons jūsu unikālajai balsij. Popkoros mēs visas mūsu dziesmas sadalām daļās un tās ir “Augšējais, Vidējais un Apakšais”, nevis tradicionālie “Soprāns, Alts, Tenors un Bass”. Jūs varat izlemt, kurā grupā, jūsuprāt, vislabāk iekļauties, pirms ienākat korī, vai arī mēs varam jums palīdzēt atrast jūsu tessitūru, kad sākat.

Pirmais solis dziesmu praktizēšanai mājās ir balss iesildīšana. Ātra un ērta vokālā iesildīšanās ir izmēģināt “lūpu burbuli”! Tātad, izstiepiet lūpas uz priekšu tūtiņā un pēc tam izpūtiet gaisu caur lūpām, saglabājot tās atslābinātas. Jūs varat sākt pievienot skaņu “lūpu burbulim”, lai sāktu balss iesildīšanos. Lai jūsu balss iesildītos, jums vienkārši dažas minūtes jārunā, maigi jādzied, vai jāizmēģina dziedāšanas vingrinājumi. Jūs varat dziedāt augšup un lejup, vai izdziedot kādu patskaņa burtu noteiktā skaņas augstumā. Galvenais ir strādāt pie savas balss un sagatavot to dziedāšanai!

Lai pareizi iesildītu savu balsi, katram no mums būtu nepieciešami ļoti specifiski vingrinājumi, kas izstrādāti mūsu personīgajām vokālajām tieksmēm un ieradumiem. Korī mēs izmantojam 3 galvenās skaņas, lai līdzsvarotu pēc iespējas vairāk balsu, lai iesildītos visi kopā, un to varat izmēģināt arī mājās!

3 vingrinājumi, lai iesildītu savu balsi

 •     Lūpu burbulis (kā minēts iepriekš)
 •     “Nejauks” “Nē Nē Nē”.
 •     ” Raudošs ” Gug Gug Gug ”.

Popkoros mūsu lielākais vokālais mērķis ir iesaistīt “krūškurvja balsi”. Tas ir tāpēc, ka tā tiek raksturotas mūsu dziesmas, un tāpēc, ka mēs cenšamies radīt “pop” skanējumu, nevis tradicionāla “kora” skanējumu. Kad jūs domājat par Popkori, padomājiet  par ko savādāku, nekā baznīcas dziedājumiem!

Kad esat izvēlējies dziesmu, kuru vēlaties praktizēt, vienmēr ir laba ideja sākumā izlasīt tekstu. Tam vajadzētu palīdzēt jums izjust dziesmas nozīmi, kuru gatavojaties dziedāt. Kad to zināt, tas var palīdzēt jums vieglāk iekļūt dziesmas kodolā un strādāt ar to. Piemēram, vai tā ir uzmundrinoša, jautra dziesma, vai arī tā ir spēcinošāka un nopietnāka? Dziesmu tekstu izdrukāšana ir lielisks veids, kā palīdzēt tiem iesēsties prātā, un tas nozīmē, ka varat tos praktizēt, kad vien jums ir brīvs brīdis!

Pareizā dziesma pie kuras vingrināt savu balsi

Viens no galvenajiem padomiem dziesmu praktizēšanā mājās ir mēģināt dziedāt līdzi dziesmai, kas jums patīk, ar tuvumā esošo diktofonu. Lai arī sākotnēji tas varētu šķist nedaudz dīvaini, klausoties sevu dziedāšanu var būt lielisks veids, kā izdomāt, kur jums būtu jāveic nelieli uzlabojumi, kā arī saprast, vai visās vietās dziedat tikai savu balsi konkrēti un stabili. Varat arī noklaušities, kā skan citas balsis šajā dziesmā, vai arī kā skan visu balsu kopums. Tas nodrošinās, ka jūs nejutīsieties apjucis, kad atgriezīsieties kopā ar kori, klausoties citas daļas, un tas ļaus jums arī sajust, kā darbojas harmonijas.

Bieži vien, kad mēs praktizējamies tikai mierīgā vidē, kurā jūtamies patiešām ērti, ir viegli atcerēties dziesmu tekstus un justies pārliecinātiem. Tomēr dažreiz var šķist mazliet dīvaini atrasties jaunā vietā, un jūs varat saprast, ka neesat nemaz tik pārliecināts par dziesmu un savām prasmēm, kā tad, kad jūs to dziedājāt mājās. Bet neuztraucieties! Lai sagatavotos koncertam un dziedāšana auditorijas priekšā, jūs varētu mēģināt dziedāt dažās dažādās vidēs, lai mazliet mainītu situāciju. Kāpēc nemēģināt nodziedāt savu daļu mazgājoties, braucot, sakopjot māju vai dodoties pastaigā? Tas var palīdzēt atcerēties savu daļu pat tad, ja jūsu prāts ir saistīts ar citām lietām!