Kā kļūt par kora dziedātāju?

Sāciet ar tekstu

Pārliecinieties, ka zināt, ko dziedāt. Padomājiet par tekstu. Atrodiet tulkojumu, ja tas ir citā valodā. Augšā/ zem teksta uzrakstiet poētisko tulkojumu. Ja vēlaties iedziļināties, izmantojiet tulkošanas vietni, lai tulkotu vārdu pa vārdam (īpaši, ja ir kāds vārds, kuru jūs dziedāt atkal un atkal. Jums jāzina, ko šis konkrētais vārds nozīmē). Vai jūs zināt, kurš rakstīja dziesmas vārdus un kāpēc? Vai jūs varat iztēloties skaņdarbu vēsturiskā kontekstā?

Klausieties ierakstu

Mēs dzīvojam laikā, kad mums ir neticama pieeja ierakstiem. Atrodiet tos. Klausieties vairāk nekā vienu ierakstu un salīdziniet, līdz atrodat vienu vai divus, kas jums patiešām patīk. Sekojiet līdzi savam rezultātam. Klausieties, vienlaikus pievēršot uzmanību visām daļām. Tad klausieties, pievēršot uzmanību tikai savai daļai.

Analizējiet savu mūziku

 Kā skaņdarbs tiek organizēts? Vai tam ir daļas? Vai ir atkārtotas daļas? Vai ir atkārtojuma zīme / koda? Kā jūs raksturotu šī skaņdarba organizāciju kādam, kurš to nekad nav dzirdējis?

Atrodiet savus sākuma laukumus

Par katru jūsu dziedāšanas uzsākšanu izdomājiet, kā jūs atradīsiet iestāšanās laiku. Varbūt cita balss daļa vienkārši dzied kādu noteiktu noti vai vārdu tajā brīdī. Varbūt tas bija tikai pavadījumā. Vai jūs zināt, kāda akorda piezīme tā ir (piem., Es dziedu šī akorda sakni)? Nav nekas sliktāks par “aitu dziedāšanu” (akli sekojot tam, ko dzied jums blakus esošais).

Uzņemieties atbildību par iespēju dziedāt visu skaņdarbu

Nedziediet tikai caur tām daļām, kuras jūs jau zināt. Jūs tērēsiet savu laiku. Nosakiet problemātiskās jomas, analizējiet, kāpēc rodas problēmas ar šo vietu, izdomājiet problēmas risināšanas veidus.

Atrisiniet problēmu

Atrodiet kaut ko, ko VARAT darīt. Praktizējiet ar atkārtošanu, bet tikai tad, ja esat pārliecināts, ka darāt pareizi! Sāciet lēnām pa notīm. Tad pievienojiet ritma zīmējumu. Tālāk pievienojiet tekstu. Pārliecinieties, ka katru reizi, kad pievienojat citu slāni, palēniniet tempu. Nav jātrenējas ar dinamiku, artikulācijām un elpas vilcieniem, kamēr neesat apguvis skaņdarba pamatu – notis, ritmu un dziesmu tekstus.

Strādājiet no beigām uz sākumu

Cik reizes jūs esat juties lieliski par skaņdarba sākumu, bet neesat pārliecināts par tā beigām? Pašas prakses laikā strādājiet pie sadaļas no beigām un pakāpeniski pievienojiet sadaļas, katru reizi izejot līdz beigām. Ja jūs domājat par savu skaņdarbu kā “ABCDE”, praktizējiet E, tad DE, tad CDE, tad BCDE un ABCDE.

Pārbaudiet savu daļu

Dziediet savu daļu galvā. Dariet to, kamēr kaut kur staigājat, kaut ko darat. Dariet to automašīnā, kamēr jūs gaidāt kādu. Dariet to pirms gulētiešanas. Dariet to visu laiku. (Draudzīgs atgādinājums: dzirdēt ir praktiski neiespējami, ja tiek atskaņota cita mūzika.)

Izmantojiet zīmuli

Mēģinājuma laikā atzīmējiet rezultātu, lai atcerētos, kas jums sagādāja problēmas. Tas ietaupīs jūsu laiku, plānojot nākamo nodarbību.

Tikai praksē

 99% laika es nevēlos trenēties. Neviens to nedara. Bet 99% laika, kad es sāku, man viss izdodas. Es apstājos, kad zaudēju fokusu vai man beidzas laiks. Es nekad nenožēloju, ka pavadīju nedaudz laika kaut ko praktizējot. Izdariet sev labvēlību un padariet to par daļu no jūsu ikdienas rutīnas.

Jums ir iespēja veikt šīs desmit lietas. Dariet to! Jūs gūsiet labumu no tā, ka būsiet pārliecinātāks par savu dziedamo daļu, kas ļaus daudz nozīmīgāk dot savu ieguldījumu ansamblī. Un uzlabosies jūsu pašu vokālā tehnika, jo varēsiet koncentrēties uz to, kā skan, nevis vienmēr uztraukties par to, kā ir pareizi.