Pieci iemesli, kāpēc jums šodien vajadzētu pievienoties korim

Vai jūs dušā bieži dziedat un slepus sapņojiet uzstāties uz skatuves? Varbūt jūsu reģionā ir kāds koris, un jūs apsverat domu pievienoties? Vai varbūt jūs vēlētos dziedāt, bet vienmēr tika teikts, ka jums nav balss?

Šeit mēs piedāvājam piecus pamatotus iemeslus, kāpēc iestāties korī varētu būt labākais, ko jūs jebkad izdarīsiet.

    Muzikalitāte

Dziedāšana korī uzlabo veidu, kā dzirdat mūziku, tas izceļ jūsu iedzimtās muzikālās spējas un pastiprina harmonijas novērtējumu. Pastāv dabiska mācīšanās līkne, kas rodas diezgan organiski, regulāri dziedot grupā, kas stiprina jūsu ausis. Ja runā par kora dziedāšanu, viss patiesībā ir tā daļu summa, un kora dalībnieki drīz vien uzzina, kā harmonijas apvieno un papildina viena otru. Ierakstīt kora skanējumu telefonā un mājās to klausīties ir ārkārtīgi efektīvs veids, kā apvienot kora mēģinājumus un padziļināt dziedātāja izpratni par harmonijām. Tas ļauj kora dalībniekiem mājās praktizēt iestatīto dziesmu harmoniju, klausoties visas četras kora daļas un atbalsta dziesmu atsevišķi, kopā vai jebkurā kombinācijā.

    Garīgā veselība

Kentas Sidneja Hāna mākslas un veselības pētījumu centra direktors profesors Grenvils Hankoks ir veicis plašus pētījumus par kora dziedāšanas priekšrocībām psiholoģiskajā labklājībā. Viņš ir tik aizrautīgs ar kora dziedāšanas milzīgajiem emocionālajiem ieguvumiem, ka viņš ir mēģinājis pārliecināt mediķus izrakstīt dziedāšanu Prozaka vietā:

“Ja mēs dziedāšanā varētu iesaistīt arvien vairāk cilvēku, esmu pārliecināts, ka mums būs veselīgāka tauta.”

Pētījumi ir parādījuši, ka koru dziedāšanas garīgās veselības ieguvumi ietver uzlabotu smadzeņu darbību, pastiprinātu kopības sajūtu un endorfīnu un oksitocīna izdalīšanos, kas samazina stresu un depresiju.

    Pārliecība

Tas ir pārsteidzoši, cik daudziem cilvēkiem skolā tiek teikts, ka viņi nevar dziedāt – mīts, kas gadu desmitiem var atbaidīt potenciālos dziedātājus. Lielākā daļa cilvēku neiedomājas, ka viņi kādreiz uzstāsies auditorijas priekšā, un, pieredzot to pirmo var mainīties dzīve. Patiesība ir tāda, ka, ja vien jums nav dzirdes zuduma, ikviens var iemācīties dziedāt. Dziedāšana korī dod atļauju trokšņot kā grupas daļai, un kora vadītāji ziņo, ka strauji pieaug jauno dalībnieku uzticība. Ja jūtaties nervozs, Choir Player lietotne var palīdzēt uzlabot jūsu pašpārliecinātību. Ar visiem pievienotajiem dziesmu vārdiem un pamatnoteikumiem jūs varat dziedāt ērti dzīvojamā istabā un bez bailēm apgūt savas daļas.

    Piederība

Mūsdienu pasaule ir tāda, kurā cilvēki arvien vairāk ir izolēti. Sociālo mediju tīkli piedāvā līdzīgu kopienu, bet kontakta trūkums ar cilvēkiem reālajā laikā un telpā var pastiprināt atsvešinātības sajūtu. Kopš seniem laikiem dziedāšana ir bijusi reliģijas un rituāla centrālais veids, kā savienot kopienas. Ja esat daļa no grupas, kas strādā, lai kopīgi censtos, var izpildīt šo cilvēcisko vajadzību pēc piederības un savienības. Jaunākie pētījumi atklāj, ka grupas dziedāšana palīdz veidot sociālās saites, un tas notiek īpaši ātri, darbojoties kā spēcīgs ledlauzis. Cilvēki jūtas novērtēti un neizbēgami sadraudzējas ar indivīdiem, kuru izcelsme ir dažāda, tāpēc tiek paplašināts redzesloks un uzlabota sociālā kohēzija.

    Aerobika un tonizēšana

Pareiza dziedāšanas sesija ir lielisks treniņš plaušām. Iesildīšanās, dziļas elpošanas un diafragmas atvēršanas darbības skābekli sagādā asinīs, veidojot vairāk balto asins šūnu, kas stiprina visu ķermeni. Elpošanas ātrums palēninās un padziļinās, atbrīvojot endorfīnus un palielinot dziļu labsajūtu. Visa šī plaušu darbība samazina slimības iespēju un ir lieliska cilvēkiem, kuri cieš no astmas un emfizēmas. Dziedāšana arī uzlabo jūsu stāju un tonizē vēdera muskuļus – spēcīgs kodols atbalsta mugurkaulu, tāpēc jūsu ķermenis novecojot būs mazāk pakļauts traumām.

Tātad, ko jūs vēl gaidāt?